„Rengeteg embernek tudunk így segíteni, reményt adni és új esélyt egy új szakmára, egy új életre.
„Hat szakma tanítása folyik egyszerre
A képzésben részt vevő 110 ember hat csoportban tanul párhuzamosan: targoncavezető, biztonsági őr, élelmiszer és vegyiáru eladó, szociális gondozó és ápoló, családsegítő és pedagógiai munkatárs, valamint óvodai dajka szakmákban szereznek bizonyítványt a következő hónapokban. A csoportok összetétele vegyes, jellemzően a 40-es korosztályból vannak résztvevők, de 18 éves fiatal felnőtt és 54 éves is van köztük – ez a program felső korhatára –, és a családi háttér is sokféle, ám a gátló körülmények mindenkinél jelen vannak. A képzéseknél 8 általános az alapkövetelmény, kivéve az érettségihez kötött pedagógiai asszisztens szakmát. A program szervezését a Kesztyűgyár Közösségi Ház vállalta magára.
A képzést két felnőttoktatásban jártas társaság, a Vecsési Ipartestület és a pilisi A2 Stúdió szervezi. A tanfolyamok az OKJ-s képzéseknél általános 50-60 fős létszám helyett 10-30 fős csoportokban folynak.
„Arra tanítom őket, hogy legyenek tudatában az értékeiknek, és alázattal (de nem megalázkodva) lendüljenek át a nehéz pillanatokon. (Rabi-Rizmajer Andrea)„
Mi az a VEKOP?
A Józsefvárosi Önkormányzat 2018-ban nyerte el az EU-s forrásokat elosztó Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében kiírt, VEKOP-6.2.1-15 pályázatot, amely a leromlott budapesti településrészeken élő alacsony státuszú lakosság életkörülményeinek javítását, társadalmi és fizikai rehabilitációját célozza. A Magdolna- és az Orczy-negyed szociális városrehabilitációjára a kerület 2 milliárd forintot költhet el.”
A cikk a Józsefváros honlapján olvasható. A teljes cikket IDE kattintva el tudjátok olvasni.
Kellemes olvasgatást!






Legutóbbi hozzászólások